ماسک تخم مرغ

مقالات

This post is also available in: العربية (Arabic) English (English)

در هر سنی و در هرمکانی با هر نوع پوستی اعم از چرب ، خشک و معمولی که داشته باشیم سالم بودن پوست  اهمیت زیادی دارد پوست سالم نه تنها برای داشتن ظاهر خوب و  افزایش اعتماد به نفس ، بلکه برای عملکرد حفاظتی پوست نیز اهمیت دارد.
 پوست، اولین سد دفاعی بدن است که آن‌ را در مقابل باکتری‌ها، ویروس‌ها و هم‌ چنین آسیب های  ناشی از اشعه‌ نور خورشید محافظت می‌کند بنابراین محافظت از پوست در واقع محافظت از کل اندام های بدن محسوب می شود و به ویژه بعد از 30 سالگی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و  مراقبتهای روتین روزانه از پوست ضروری می باشد . مراقبت های روتین امروز می تواند به شما در داشتن پوستی زیبا در آینده کمک کند و شما را از آسیب های پوستی در آینده و صرف هزینه های درمان زیاد  برهاند .

در این میان تخم مرغ که سالهاست که به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و کامل مطرح می باشد یک ماده غذایی بی نظیر و سرشار از پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن است که کمبود برخی از آنها موجب بروز بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای ذهنی، پوستی و چشم می شود از گذشته های دور تا کنون  برای درمان های مربوط به زیبایی و سلامت پوست مورد استفاده مردم در سراسر دنیا بوده و هست  از تمدن های قدیمی مصر، چین و کشور خودمان ایران گرفته تا سایر کشورها، برای رسیدن به پوست و مویی زیبا از این محصول شگفت انگیز و ارزان قیمیت ولی با ارزش  استفاده می کردند.

محققان دریافتند که بهترین ترکیب برای مراقبتهای پوستی  پروتئین و کلاژن است  که

از اجزای با ارزش تخم مرغ ، سفیده تخم مرغ به عنوان یک منبع عالی سرشار از پروتئین و ویتامین های   k، E، A، B12  و B2و اسید آمینه های ضروری و همچنین غشا پوسته تخم مرغ بعلت کلاژن   بیشتر از سایر بخشهای تخم مرغ مورد توجه کارشناسان زیبایی پوست می باشد.

 تیم تحقیق و توسعه صنایع غذایی پامین  با تحقیق و بررسی و تست روی یک گروه  چند نفره با توجه به دستاوردهای محقان به  یکی از بهترین ترکیبات در ماسک صورت دست یافتند  این ترکیب فوق العاده موثر ترکیب  پودر سفیده تخم مرغ با پودر پوسته تخم مرغ و چند مواد دیگر  می باشد. و  که باختصار از فواید آنها روی پوست توضیح می دهیم :

  1. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین در هیدراته کردن پوست بسیار عالی است

سفیده تخم مرغ حاوی سلنیوم است که بخش مهمی از دفاع آنتی اکسیدانی بدن از جمله پوست است. پروتئین های موجود در سفیده باعث ترمیم و بازسازی پوست  ، لیفت و بالا کشیده شدن پوست می شوندو سبب کاهش چین و چروک و از بین رفتن خطوط ریز می شود .  استفاده از آن به جمع و کوچک شدن منافذ باز پوستی کمک می کند  و لیزوزیم موجود در تخم مرغ که از فساد آن جلوگیری می کند، بر روی پوست ما نیز موثر است سفیده تخم مرغ سرشار از لیزوزیم ،یک ترکیب ضد باکتری است آنزیمی است که با مختل کردن دیواره های سلولی باکتری ها را از بین می برد و در نتیجه  برای پوست های مستعد آکنه مفید است و در از بین بردن جوش های سر سیاه و سفید بسیار موثر است و چربی اضافه پوست را جذب می کند همین طور خاصیت ضد التهابی دارد و  یکی از بهترین پاک کننده های پوست از آلودگی ها و …   می باشد  .

   بخاطر این ویژگیهای سفیده تخم مرغ، از آن بعنوان ماسک صورت در ترکیب با سایر مواد  بعنوان مکمل استفاده می شود سفیده تخم مرغ می تواند با موادی مثل روغن زیتون ، ماست ، لیمو تازه و … استفاده شود.

2-پوسته تخم مرغ

پوسته تخم مرغ حاوی میزان زیادی کلسیم است به طوری که 90 درصد ترکیب آن را کلسیم تشکیل داده است  که این ویژگی باعت شده توجه دانشمندان را بویژه در صنعت دارو به خود جلب کند  پوسته تخم مرغ نیز مانند زرده و سفیده سرشار از مواد معدنی مفید و البته ضروری برای بدن می باشد که مصرف درست و اصولی پوسته تخم مرغ می تواند ما را از بیماری های زیادی برهاند.  

یکی از پروتئین های حیاتی در بدن کلاژن است چیزی که به پوست استحکام و خاصیت ارتجاعی می دهدو با حفظ آب بافت پوستی ،مانع از خشکی و چین و چروک می شود  ، باعث کاهش درد و رنج می شود و دامنه حرکت بافت ها را افزایش می دهد  علاوه بر آن در استخوان ها و ماهیچه ها و … هم یافت می شود  وما می توانیم با دریافت مقدار مناسبی از مواد مغذی، به بدن در ساخت این پروتئین مهم کمک کنیم .

افزایش سن ، مصرف الکل و سیگار و نور خورشید و … باعث می شود ساخت کلاژن بطور طبیعی کم شود و این کاهش کلاژن باعث شل شدن پوست ، چروک شدن و ضعیف شدن غضرف در اتصالات بدن و … می شود . محققان ، کلاژن پیدا شده در غشاء پوسته و زرده تخم مرغ را   یکی از بهترین منابع پروتئین کلاژن می دانند .

اسکراب صورت نیز یکی از بهترین روشها برای  لایه برداری و پاک سازی پوست است که پوسته تخم مرغ بعنوان بهترین لایه بردار پوست در این فرمول استفاده شده است .

ماسک صورت پامین با داشتن دو ترکیب معجزه آسا ی  پودر سفیده تخم مرغ و پودر پوسته تخم مرغ  بهترین ماسک موجود می باشد که حتی با یکبار استفاده از آن  اثرات مثبت آن به وضوح دیده می شود . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *